Dnes je Nedeľa, 29.3.2020, meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Rimavskej Sobote

Kam v Rimavskej Sobote

Región Rimavskej Soboty je veľmi bohatý na rôzne turistické možnosti či už v lete, zime alebo celoročne a ponúka veľa príležitostí na rôzne zážitky, dovolenkové pobyty, relax, spoznávanie histórie, prírody a na svoje si prídu všetci turisti a návštevníci okolia.

Priamo v Rimavskej Sobote je napríklad Plaváreň, ktorá je otvorená celoročne. Celý okres však ponúka veľa možností pre kúpanie a dovolenku pri vode, napríklad sú tu Prírodné jódové kúpele Číž, v Hnúšti je mestské kúpalisko, podobne aj letné kúpalisko v Klenovci, pri obci Teplý Vrch je prírodná vodná nádrž a v regióne je aj viacero wellness zariadení.

Zimnú dovolenku môžete tráviť napríklad lyžovaním, výborné podmienky nájdete Klenovci, kde je lyžiarsky vlek Skorušina a tiež v Tisovci, kde sú dve strediská, Rejkovo a Bánovo.

Pre tých, čo majú radi jazdenie na koni, sú k dispozícii služby okolitých rančov, napríklad aj ranču vo Vyšných Valiciach. Na svoje si prídu aj turisti, ktorí môžu navštíviť napríklad zrúcaninu hradu Hajnáčka, vrch Ragáč s vyhasnutou sopkou, Kostnú dolinu, Malú Drienčanskú jaskyňu alebo iné prírodné lokality v okolí Tisovca a Drienčan.

Priamo v meste je potom niekoľko gotických a sakrálnych pamiatok v rôznych častiach, pričom miestne agetúry cestovného ruchu odporúčajú absolvovať tzv. Gotickú cestu a pozrieť si väčšinu z nich.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 10°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by RimavskáSobota.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok